EMV-160ADA100MD55G
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10uF 16V
product image
EMV-160ADA100MD55G Picture
SeekIC No. : 00753624 Detail
EMV-160ADA100MD55G: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10uF 16V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMV-160ADA100MD55G
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 4 mm Dia. x 5.2 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 10 uF
Dimensions : 4 mm Dia. x 5.2 mm L