ERJ-3EKF1541V
Thick Film Resistors - SMD 0603 1.54Kohms 1% Tol
product image
ERJ-3EKF1541V Picture
SeekIC No. : 001342499 Detail
ERJ-3EKF1541V: Thick Film Resistors - SMD 0603 1.54Kohms 1% Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-3EKF1541V
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 1.54 KOhms Tolerance : 1 %
Power Rating : 100 mWatts Series : ERJ
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0603 (1608 metric)
Voltage Rating : 75 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Packaging : Reel
Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 75 Volts
Series : ERJ
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Power Rating : 100 mWatts
Resistance : 1.54 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-3EKF1541V
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms1.54K
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±100ppm/°C