ERJ-S1DJ431U
Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2010 5%, 430 ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
product image
ERJ-S1DJ431U Picture
SeekIC No. : 001369340 Detail
ERJ-S1DJ431U: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2010 5%, 430 ohm STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERJ-S1DJ431U
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 430 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt) Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Series : ERJ-S Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 2010 (5025 metric) Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Description
Packaging :
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 200 Volts
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Power Rating : 750 mWatts (3/4 Watt)
Package / Case : 2010 (5025 metric)
Resistance : 430 Ohms
Series : ERJ-S
Parameters:
Technical/Catalog InformationERJ-S1DJ431U
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms430
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case2010 (5025 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±100ppm/°C