ERO-S2PHF4021
Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
product image
ERO-S2PHF4021 Picture
SeekIC No. : 001624511 Detail
ERO-S2PHF4021: Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERO-S2PHF4021
Quick Details
Resistance : 4.02 KOhms Tolerance : 1 %
Packaging :
Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Termination Style : Axial
Resistance : 4.02 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationERO-S2PHF4021
VendorPanasonic - ECG
CategoryResistors
Resistance In Ohms4.02K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±50ppm/°C