ESDA6V1SC5
TVS Diode Arrays 6.1V 400W Unidirect
product image
ESDA6V1SC5 Picture
SeekIC No. : 00225468 Detail
ESDA6V1SC5: TVS Diode Arrays 6.1V 400W Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESDA6V1SC5
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 4 Channels
Operating Voltage : 5.25 V Package / Case : SOT-23-5
Capacitance : 190 pF Breakdown Voltage : 5.6 V
Minimum Operating Temperature : - 40 C Maximum Operating Temperature : + 125 C
Series : ESDAxxSCx Packaging : Reel
Description
Clamping Voltage :
Polarity : Unidirectional
Channels : 4 Channels
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Reel
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Breakdown Voltage : 5.6 V
Series : ESDAxxSCx
Operating Voltage : 5.25 V
Package / Case : SOT-23-5
Capacitance : 190 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationESDA6V1SC5
VendorSTMicroelectronics (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-23-5
PackagingCut Tape (CT)
Polarization4 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)5.25V
Voltage - Breakdown6.1V