ESMH100VRD823MA50T
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 82KUF 10V
product image
ESMH100VRD823MA50T Picture
SeekIC No. : 00775806 Detail
ESMH100VRD823MA50T: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 82KUF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESMH100VRD823MA50T
Mfg:
United Chemi-Con
Quick Details
Capacitance : 0.082 Farad Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Series : SMH Diameter : 35 mm (1.38 in)
Length : 50.8 mm (2 in) Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Length : 50.8 mm (2 in)
Diameter : 35 mm (1.38 in)