ESMH100VSN123MP25T
CAP ALUM 12000UF 10V 20% SNAP
product image
ESMH100VSN123MP25T Picture
SeekIC No. : 002909465 Detail
ESMH100VSN123MP25T: CAP ALUM 12000UF 10V 20% SNAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESMH100VSN123MP25T
Quick Details
Series: SMH Manufacturer: United Chemi-Con
Capacitance: 12000µF Voltage Rating: 10V
Dimensions : 196 mm L x 12.5 mm W Tolerance: ±20%
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Features: General Purpose Ripple Current: 2.39A
ESR (Equivalent Series Resistance): - Impedance: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm) Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm) Surface Mount Land Size: -
Description
Tolerance: ±20%
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Features: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): -
Impedance: -
Mounting Type: Through Hole
Surface Mount Land Size: -
Voltage Rating: 10V
Packaging: Bulk
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 12000µF
Ripple Current: 2.39A