EXB-14V124JX
Resistor Networks & Arrays Resistor Array Chip 0302 2 Elements
product image
EXB-14V124JX Picture
SeekIC No. : 001566281 Detail
EXB-14V124JX: Resistor Networks & Arrays Resistor Array Chip 0302 2 Elements
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EXB-14V124JX
Mfg:
Panasonic Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Arrays Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 2 Resistor Values : 120 KOhms
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Package / Case : 0302 Dimensions : 0.6 mm W x 0.8 mm L
Termination Style : SMD/SMT Packaging : Reel - 7 in
Description
Number of Pins :
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Circuit Type : Isolated
Termination Style : SMD/SMT
Number of Resistors : 2
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Product Type : Arrays
Packaging : Reel - 7 in
Resistor Values : 120 KOhms
Package / Case : 0302
Dimensions : 0.6 mm W x 0.8 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationEXB-14V124JX
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms120K
Tolerance±5%
Power Per Element31mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins4
PackagingDigi-Reel?
Number of Resistors2
Package / Case0201 x 2 Convex (0603 metric)
Mounting TypeSurface Mount