EZE480A18R: Solid State Relays PM SSR, 660Vac/18A , 18-36Vac In, RN
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Solid State Relays PM SSR, 660Vac/12A , 15-32Vdc In, RN
| Product Type : | Industrial Mount |
| Technical/Catalog Information | EZE480A18R |
| Vendor | Crydom Co. |
| Category | Relays |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Quick Connect - .250" (6.3mm) |
| Package / Case | Module |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Load Current | 18A |
| Voltage - Input | 18 ~ 36VAC |
| Voltage - Load | 48 ~ 660 V |