F310J226MAA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3volts 22uF Polymer Tantalum
product image
F310J226MAA Picture
SeekIC No. : 001103569 Detail
F310J226MAA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3volts 22uF Polymer Tantalum
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F310J226MAA
Mfg:
Nichicon
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 22 uF Voltage Rating : 6.3 Volts
Tolerance : 20 % Packaging : Bulk
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Height :
Mfr Case Code :
Operating Temperature Range :
Series :
Product :
ESR :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 uF
Voltage Rating : 6.3 Volts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationF310J226MAA
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±20%
Package / Case3216-12 (EIA) 1206
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)200.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C