F311A336MBA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 33uF Polymer Tantalum
product image
F311A336MBA Picture
SeekIC No. : 001103111 Detail
F311A336MBA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 33uF Polymer Tantalum
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F311A336MBA
Quick Details
Capacitance : 33 uF Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 20 % Packaging : Bulk
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 33 uF
Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationF311A336MBA
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Package / Case3428-23 (EIA)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)70.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C