F311A226MBA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 22uF Conductive Polymer
product image
F311A226MBA Picture
SeekIC No. : 001103470 Detail
F311A226MBA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 22uF Conductive Polymer
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F311A226MBA
Quick Details
Capacitance : 22 uF Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 20 % Packaging : Reel
Voltage Rating : 10 Volts
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationF311A226MBA
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Package / Case3428-23 (EIA)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)70.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C