F910G337KNC
Tantalum Capacitors - Solid SMD 330uF 4V 10%
product image
F910G337KNC Picture
SeekIC No. : 001086655 Detail
F910G337KNC: Tantalum Capacitors - Solid SMD 330uF 4V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F910G337KNC
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 330 uF Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 100 mOhms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : N Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F91
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 2.8 mm
Mfr Case Code : N Case
Capacitance : 330 uF
Series : F91
Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 100 mOhms