F911A107KCC
Tantalum Capacitors - Solid SMD 100uF 10V 10%
product image
F911A107KCC Picture
SeekIC No. : 001086351 Detail
F911A107KCC: Tantalum Capacitors - Solid SMD 100uF 10V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F911A107KCC
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 250 mOhms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2412 Case Code - mm : 6032
Height : 2.5 mm Mfr Case Code : C Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F91
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 uF
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Case Code - in : 2412
Case Code - mm : 6032
Mfr Case Code : C Case
Height : 2.5 mm
Series : F91
ESR : 250 mOhms