F911A107MCC
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 100uF 6.0mm X 3.2mm
product image
F911A107MCC Picture
SeekIC No. : 001081629 Detail
F911A107MCC: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 100uF 6.0mm X 3.2mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F911A107MCC
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 250 mOhms Tolerance : 20 %
Height : 2.5 mm Mfr Case Code : C Case
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Voltage Rating : 10 Volts
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 uF
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Mfr Case Code : C Case
Height : 2.5 mm
Series : F91
ESR : 250 mOhms