F971A155MAA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 1.5uF 3.2x1.6
product image
F971A155MAA Picture
SeekIC No. : 001087435 Detail
F971A155MAA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 1.5uF 3.2x1.6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F971A155MAA
Quick Details
Capacitance : 1.5 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 6 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.2 mm Mfr Case Code : A Case
Voltage Rating : 10 Volts
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Height : 1.2 mm
ESR : 6 Ohms
Capacitance : 1.5 uF