FBA03HA450BA-00
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD AXIAL STRAIGHT 3 SZ 45OHMS
product image
FBA03HA450BA-00 Picture
SeekIC No. : 001110195 Detail
FBA03HA450BA-00: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD AXIAL STRAIGHT 3 SZ 45OHMS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA03HA450BA-00
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 45 Ohms Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Description
Maximum DC Resistance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole
Impedance : 45 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA03HA450BA-00
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating7A
Frequency50MHz
Impedance35 Ohm
Number of Lines1
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max