FBA04VA900AB-00
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD AXIAL STRAIGHT 4 SZ 90OHMS
product image
FBA04VA900AB-00 Picture
SeekIC No. : 001109823 Detail
FBA04VA900AB-00: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD AXIAL STRAIGHT 4 SZ 90OHMS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA04VA900AB-00
Quick Details
Impedance : 90 Ohms Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole
Impedance : 90 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA04VA900AB-00
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating7A
Frequency100MHz
Impedance90 Ohm
Mounting TypeThrough Hole
PackagingTray
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max