FBA06T24H
FAN 24VDC 1.99W 60MM FBA HYDRO
product image
FBA06T24H Picture
SeekIC No. : 003443781 Detail
FBA06T24H: FAN 24VDC 1.99W 60MM FBA HYDRO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA06T24H
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H x 15mm W
Voltage - Rated: 24VDC Power (Watts): 1.99W
Features: - RPM: 4200 RPM
Noise: 32 dB Static Pressure: 0.187 in H2O (46.6 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 16.6 CFM (0.470m³/min)
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
RPM: 4200 RPM
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Noise: 32 dB
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Series: FBA
Voltage - Rated: 24VDC
Static Pressure: 0.187 in H2O (46.6 Pa)
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H x 15mm W
Air Flow: 16.6 CFM (0.470m³/min)
Power (Watts): 1.99W