FBK04F12H
FAN 12VDC 1.8W PANAFLOW FBK SRS
product image
FBK04F12H Picture
SeekIC No. : 003439528 Detail
FBK04F12H: FAN 12VDC 1.8W PANAFLOW FBK SRS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBK04F12H
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: FBK Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H x 20mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.80W
Features: - RPM: 7500 RPM
Noise: 32 dB(A) Package / Case : SOP-20
Static Pressure: 0.260 in H2O (64.8 Pa) Air Flow: 6.7 CFM (0.190m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Ball
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise: 32 dB(A)
Bearing Type: Ball
Power (Watts): 1.80W
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H x 20mm W
RPM: 7500 RPM
Air Flow: 6.7 CFM (0.190m³/min)
Static Pressure: 0.260 in H2O (64.8 Pa)
Series: FBK
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBK04F12H
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)1.8W
Bearing TypeBall