FBMH1608HL221-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 220OHMS 25%
product image
FBMH1608HL221-T Picture
SeekIC No. : 001108916 Detail
FBMH1608HL221-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 220OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH1608HL221-T
Quick Details
Impedance : 220 Ohms Maximum DC Current : 0.7 Amp
Maximum DC Resistance : 0.17 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Impedance : 220 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 0.7 Amp
Maximum DC Resistance : 0.17 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH1608HL221-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating700mA
Frequency100MHz
Impedance220 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)170.0 mOhm Max