FBMH1608HL300-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 30OHMS 25%
product image
FBMH1608HL300-T Picture
SeekIC No. : 001108503 Detail
FBMH1608HL300-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 30OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH1608HL300-T
Quick Details
Impedance : 30 Ohms Maximum DC Current : 2.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.028 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Impedance : 30 Ohms
Maximum DC Current : 2.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.028 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH1608HL300-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating2.5A
Frequency100MHz
Impedance30 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)28.00 mOhm Max