FBMJ2125HL8R0NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 8OHMS 30%
product image
FBMJ2125HL8R0NT Picture
SeekIC No. : 001109019 Detail
FBMJ2125HL8R0NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 8OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ2125HL8R0NT
Quick Details
Impedance : 8 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.008 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.008 Ohms
Impedance : 8 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ2125HL8R0NT
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating2A
Frequency100MHz
Impedance8 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max