FBMJ2125HM210NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 21OHMS 30%
product image
FBMJ2125HM210NT Picture
SeekIC No. : 001108691 Detail
FBMJ2125HM210NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 21OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ2125HM210NT
Quick Details
Impedance : 21 Ohms Maximum DC Current : 6 Amps
Maximum DC Resistance : 0.004 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 6 Amps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.004 Ohms
Impedance : 21 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ2125HM210NT
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating6A
Frequency100MHz
Impedance21 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)4.000 mOhm Max