FBMJ2125HM330-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 33OHMS 25%
product image
FBMJ2125HM330-T Picture
SeekIC No. : 001109170 Detail
FBMJ2125HM330-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 33OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ2125HM330-T
Quick Details
Impedance : 33 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.008 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 4 Amps
Impedance : 33 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.008 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ2125HM330-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance33 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)8.000 mOhm Max