FBMJ3216HL160NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 16OHMS 30%
product image
FBMJ3216HL160NT Picture
SeekIC No. : 001108940 Detail
FBMJ3216HL160NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 16OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ3216HL160NT
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 16 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.012 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.012 Ohms
Impedance : 16 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ3216HL160NT
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating2A
Frequency100MHz
Impedance16 Ohm