FBMJ3216HS480NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 48OHMS 30%
product image
FBMJ3216HS480NT Picture
SeekIC No. : 001108340 Detail
FBMJ3216HS480NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 48OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ3216HS480NT
Quick Details
Impedance : 48 Ohms Maximum DC Current : 6 Amps
Maximum DC Resistance : 0.005 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 6 Amps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Impedance : 48 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.005 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ3216HS480NT
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating6A
Frequency100MHz
Impedance48 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)5.000 mOhm Max