FBMJ3216HS800-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 80OHMS 25%
product image
FBMJ3216HS800-T Picture
SeekIC No. : 001108445 Detail
FBMJ3216HS800-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 80OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ3216HS800-T
Quick Details
Impedance : 80 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.01 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 4 Amps
Impedance : 80 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.01 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ3216HS800-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance80 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max