FBMJ4516HM900-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1806 90OHMS 25%
product image
FBMJ4516HM900-T Picture
SeekIC No. : 001108794 Detail
FBMJ4516HM900-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1806 90OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ4516HM900-T
Quick Details
Impedance : 90 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.014 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.014 Ohms
Impedance : 90 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ4516HM900-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance90 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)14.00 mOhm Max