FBMJ4516HS111-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1806 110OHMS 25%
product image
FBMJ4516HS111-T Picture
SeekIC No. : 001108241 Detail
FBMJ4516HS111-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1806 110OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMJ4516HS111-T
Quick Details
Impedance : 110 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.014 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Impedance : 110 Ohms
Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.014 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMJ4516HS111-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance110 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)14.00 mOhm Max