FBR07HA850SB-00
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD RADIAL STR 07 SZ 85 OHMS
product image
FBR07HA850SB-00 Picture
SeekIC No. : 001110158 Detail
FBR07HA850SB-00: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD RADIAL STR 07 SZ 85 OHMS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBR07HA850SB-00
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 85 Ohms Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Description
Maximum DC Resistance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole
Impedance : 85 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBR07HA850SB-00
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating7A
Frequency50MHz
Impedance85 Ohm
Number of Lines1
Package / CaseRadial
Mounting TypeThrough Hole
PackagingTray
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max