FC100V20A-G
DC/DC Converters 0-100Vin 20A 1500VDC Isolation
product image
FC100V20A-G Picture
SeekIC No. : 002722194 Detail
FC100V20A-G: DC/DC Converters 0-100Vin 20A 1500VDC Isolation
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FC100V20A-G
Mfg:
Power-One
Quick Details
Product : Isolated Input Voltage Range : 0 V to 100 V
Number of Outputs : 1 Output Current (Channel 1) : 20 A
Description
Output Power :
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Output Voltage (Channel 1) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Current (Channel 1) : 20 A
Input Voltage Range : 0 V to 100 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationFC100V20A-G
VendorPower-One
CategoryFilters
Inductance-
Current 20A
Filter TypePower Line
Termination StylePCB Pins
Mounting TypeThrough Hole
Voltage - Rated 100V