FGA30N60LSDTU
IGBT Transistors 30A 600V N-Ch Planar
product image
FGA30N60LSDTU Picture
SeekIC No. : 00142575 Detail
FGA30N60LSDTU: IGBT Transistors 30A 600V N-Ch Planar
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FGA30N60LSDTU
Mfg:
Fairchild Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Configuration : Single Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 20 V Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : TO-3PN-3 Packaging : Tube
Description
Collector-Emitter Saturation Voltage :
Continuous Collector Current at 25 C :
Gate-Emitter Leakage Current :
Power Dissipation :
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Single
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 20 V