FGH30N120FTDTU
IGBT Transistors N-CH/1200V 30A FS Trench
product image
FGH30N120FTDTU Picture
SeekIC No. : 00142310 Detail
FGH30N120FTDTU: IGBT Transistors N-CH/1200V 30A FS Trench
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FGH30N120FTDTU
Mfg:
Fairchild Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Configuration : Single Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 25 V Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : TO-247AB-3 Packaging : Tube
Description
Collector-Emitter Saturation Voltage :
Continuous Collector Current at 25 C :
Gate-Emitter Leakage Current :
Power Dissipation :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 25 V