FLM8596-15F
Features: ・High Output Power: P1dB=42.0dBm(Typ.)・High Gain: G1dB=7.5dB(Typ.)・High PAE: add=32%(Typ.)・Broad Band: 8.5~9.6GHz・Impedance Matched Zin/Zout = 50・Hermetically Sealed PackageSpecifications Item Symbol Rating Unit Drain-Source Voltage V...
product image
FLM8596-15F Picture
SeekIC No. : 004342108 Detail
FLM8596-15F: Features: ・High Output Power: P1dB=42.0dBm(Typ.)・High Gain: G1dB=7.5dB(Typ.)・High PAE: add=32%(Typ.)・Broad Band: 8.5~9.6GHz・Impedance Matched Zin/Zout = 50・...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FLM8596-15F
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
・High Output Power: P1dB=42.0dBm(Typ.)
・High Gain: G1dB=7.5dB(Typ.)
・High PAE: add=32%(Typ.)
・Broad Band: 8.5~9.6GHz
・Impedance Matched Zin/Zout = 50
・Hermetically Sealed Package
Specifications
Item Symbol Rating Unit
Drain-Source Voltage VDS 15 V
Gate-Source Voltage VGS -5 V
Total Power Dissipation PT 57.7 W
Storage Temperature Tstg -65 to +175 °C
Channel Temperature Tch +175 °C