FN9233E-12-06
Power Line Filters 12A 250VAC flanges W/Earth Line Choke
product image
FN9233E-12-06 Picture
SeekIC No. : 001697323 Detail
FN9233E-12-06: Power Line Filters 12A 250VAC flanges W/Earth Line Choke
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FN9233E-12-06
Description
Voltage Rating :
Current Rating :
Mounting Style :
Termination Style :
Parameters:
Technical/Catalog InformationFN9233E-12-06
TypeIEC 320-C14 (Male Pins)
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Current 12A
Voltage250V