FSAM30SH60A
IGBT Modules 600V/30A/ SPM2
product image
FSAM30SH60A Picture
SeekIC No. : 00141287 Detail
FSAM30SH60A: IGBT Modules 600V/30A/ SPM2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FSAM30SH60A
Mfg:
Fairchild Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.5 V
Continuous Collector Current at 25 C : 30 A Gate-Emitter Leakage Current : 62 W