G3CN-202P-DC3-28
Solid State Relays 3A PCB Relay SS
product image
G3CN-202P-DC3-28 Picture
SeekIC No. : 0092094 Detail
G3CN-202P-DC3-28: Solid State Relays 3A PCB Relay SS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3CN-202P-DC3-28
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : PCB Mount Mounting Style : Through Hole
Description
Control Voltage Range :
Load Voltage Rating :
Load Current Rating :
Contact Form :
Output Device :
Package / Case :
Product Type : PCB Mount
Mounting Style : Through Hole
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3CN-202P-DC3-28
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current2A
Voltage - Input3 ~ 28VDC
Voltage - Load75 ~ 264V