G3CN-202P1-DC3-28
Solid State Relays SOLID STATE RELAY
product image
G3CN-202P1-DC3-28 Picture
SeekIC No. : 0090846 Detail
G3CN-202P1-DC3-28: Solid State Relays SOLID STATE RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3CN-202P1-DC3-28
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : PCB Mount Mounting Style : Through Hole
Control Voltage Range : 3 VDC to 53 VDC Load Voltage Rating : 264 V
Load Current Rating : 5 mA Package / Case : SIP
Description
Contact Form :
Output Device :
Product Type : PCB Mount
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : SIP
Load Voltage Rating : 264 V
Control Voltage Range : 3 VDC to 53 VDC
Load Current Rating : 5 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3CN-202P1-DC3-28
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current2A
Voltage - Input3 ~ 28VDC
Voltage - Load75 ~ 264V