G3NA-205B-DC5-24
Solid State Relays 5-24VDC/240VAC 5A
product image
G3NA-205B-DC5-24 Picture
SeekIC No. : 0090861 Detail
G3NA-205B-DC5-24: Solid State Relays 5-24VDC/240VAC 5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3NA-205B-DC5-24
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 5 VDC to 24 VDC Load Voltage Rating : 19 VAC to 264 VAC
Load Current Rating : 5 A Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : SSR
Description
Package / Case :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : SSR
Product Type : Industrial Mount
Mounting Style : Panel
Load Current Rating : 5 A
Control Voltage Range : 5 VDC to 24 VDC
Load Voltage Rating : 19 VAC to 264 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3NA-205B-DC5-24
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CasePUK
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current5A
Voltage - Input5 ~ 24VDC
Voltage - Load19 ~ 264 V