G3NA-210B-DC5-24
Solid State Relays 5-24VDC/240VAC 10A
product image
G3NA-210B-DC5-24 Picture
SeekIC No. : 0090529 Detail
G3NA-210B-DC5-24: Solid State Relays 5-24VDC/240VAC 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3NA-210B-DC5-24
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 5 VDC to 24 VDC Load Voltage Rating : 19 VAC to 264 VAC
Load Current Rating : 10 A Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : SSR
Description
Package / Case :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : SSR
Product Type : Industrial Mount
Mounting Style : Panel
Load Current Rating : 10 A
Control Voltage Range : 5 VDC to 24 VDC
Load Voltage Rating : 19 VAC to 264 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3NA-210B-DC5-24
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current10A
Voltage - Input5 ~ 24VDC
Voltage - Load19 ~ 264 V