G3NA-440B-DC5-24
Solid State Relays SOLID STATE RELAY PHOTOCOUPLER
product image
G3NA-440B-DC5-24 Picture
SeekIC No. : 0096635 Detail
G3NA-440B-DC5-24: Solid State Relays SOLID STATE RELAY PHOTOCOUPLER
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3NA-440B-DC5-24
Mfg:
Omron Industrial
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : DIN Rail
Control Voltage Range : 5 VDC to 24 VDC Load Voltage Rating : 200 VAC to 480 VAC
Load Current Rating : 40 A Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : Triac
Description
Package / Case :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Product Type : Industrial Mount
Mounting Style : DIN Rail
Load Current Rating : 40 A
Output Device : Triac
Control Voltage Range : 5 VDC to 24 VDC
Load Voltage Rating : 200 VAC to 480 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3NA-440B-DC5-24
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CasePUK
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current40A
Voltage - Input5 ~ 24VDC
Voltage - Load180 ~ 528 V