G5CA-1A4-DC12
General Purpose / Industrial Relays Sealed SPST-NO 12VDC
product image
G5CA-1A4-DC12 Picture
SeekIC No. : 002548059 Detail
G5CA-1A4-DC12: General Purpose / Industrial Relays Sealed SPST-NO 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5CA-1A4-DC12
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 720 Ohms Coil Current : 10 A
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Contact Material : Silver Alloy
Coil Voltage : 12 VDC
Mounting Style : PCB
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Current : 10 A
Coil Resistance : 720 Ohms