G6L-1F-TRDC12
RELAY TELECOM SPST 1A 12V
product image
G6L-1F-TRDC12 Picture
SeekIC No. : 003831420 Detail
G6L-1F-TRDC12: RELAY TELECOM SPST 1A 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6L-1F-TRDC12
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: G6L Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Relay Type: Telecom Coil Type: Non Latching
Coil Current: 15mA Data RAM Size : 20 KB
Coil Voltage: 12VDC Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 1A Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Turn On Voltage (Max): 9 VDC Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Features: Sealed - Fully Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Coil Voltage: 12VDC
Turn On Voltage (Max): 9 VDC
Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Contact Rating (Current): 1A
Features: Sealed - Fully
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Series: G6L
Coil Current: 15mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6L-1F-TRDC12
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G6L 1F TRDC12