G6L-1F-DC12
Low Signal Relays - PCB LO PROF SPST 12VDC
product image
G6L-1F-DC12 Picture
SeekIC No. : 002568680 Detail
G6L-1F-DC12: Low Signal Relays - PCB LO PROF SPST 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6L-1F-DC12
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 1 A
Coil Voltage : 12 VDC Maximum Switching Current : 1 A
Coil Current : 15 mA Coil Type : Non-Latching
Power Consumption : 180 mW Termination Style : Solder Tab
Description
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Current Rating : 1 A
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Voltage : 12 VDC
Coil Type : Non-Latching
Termination Style : Solder Tab
Coil Current : 15 mA
Power Consumption : 180 mW