G6S-2-3DC4.5
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V
product image
G6S-2-3DC4.5 Picture
SeekIC No. : 003831450 Detail
G6S-2-3DC4.5: RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6S-2-3DC4.5
  • Qty
  • 0~50
Quick Details
Series: G6S Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Processor Series : HCS12X Relay Type: Telecom
Coil Type: Non Latching Coil Current: 31mA
Coil Voltage: 4.5VDC Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Turn On Voltage (Max): 3.38 VDC Turn Off Voltage (Min): 0.45 VDC
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Description
Relay Type: Telecom
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Coil Voltage: 4.5VDC
Turn On Voltage (Max): 3.38 VDC
Turn Off Voltage (Min): 0.45 VDC
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Packaging: Tube
Series: G6S
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Current: 31mA