G7L-1A-T-J-CB-AC12
General Purpose / Industrial Relays RELAY
product image
G7L-1A-T-J-CB-AC12 Picture
SeekIC No. : 002553314 Detail
G7L-1A-T-J-CB-AC12: General Purpose / Industrial Relays RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-T-J-CB-AC12
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VAC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 12 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-1A-T-J-CB-AC12
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 220VAC
Coil Voltage12VAC
Control Off Voltage (Min)1.8 VAC
Control On Voltage (Max)9 VAC
Coil Current142mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 1A T J CB AC12