G7L-1A-TUB-CB-AC100/120
General Purpose / Industrial Relays QC SPST-NO 100-120AC
product image
G7L-1A-TUB-CB-AC100/120 Picture
SeekIC No. : 002548339 Detail
G7L-1A-TUB-CB-AC100/120: General Purpose / Industrial Relays QC SPST-NO 100-120AC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-TUB-CB-AC100/120
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 30 A
Coil Voltage : 100 VAC / 120 VAC Coil Resistance : 5.26 K Ohms
Mounting Style : Panel Contact Material : Silver
Description
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating : 30 A
Mounting Style : Panel
Contact Material : Silver
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 100 VAC / 120 VAC
Coil Resistance : 5.26 K Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-1A-TUB-CB-AC100/120
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 220VAC
Coil Voltage120VAC
Control Off Voltage (Min)18 VAC
Control On Voltage (Max)75 VAC
Coil Current20.4mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 1A TUB CB AC100 120