G7L-1A-TUB-J-CB-DC12
General Purpose / Industrial Relays 30A PWR Relay SPST 12VDC QC TERM
product image
G7L-1A-TUB-J-CB-DC12 Picture
SeekIC No. : 002549727 Detail
G7L-1A-TUB-J-CB-DC12: General Purpose / Industrial Relays 30A PWR Relay SPST 12VDC QC TERM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-TUB-J-CB-DC12
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 12 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-1A-TUB-J-CB-DC12
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 220VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)1.8 VDC
Control On Voltage (Max)9 VDC
Coil Current158mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 1A TUB J CB DC12
G7L1ATUBJCBDC12
G7L 1A TUBJCBDC12 ND