G7L-2A-P-CB-AC200/240
General Purpose / Industrial Relays 200/240 VAC DPST-NO PCB TERMINAL
product image
G7L-2A-P-CB-AC200/240 Picture
SeekIC No. : 002555045 Detail
G7L-2A-P-CB-AC200/240: General Purpose / Industrial Relays 200/240 VAC DPST-NO PCB TERMINAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-2A-P-CB-AC200/240
Quick Details
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO) Coil Voltage : 200 VAC / 240 VAC
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Form : 2 Form A (DPST-NO)
Coil Voltage : 200 VAC / 240 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-2A-P-CB-AC200/240
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage20A @ 220VAC
Coil Voltage240VAC
Control Off Voltage (Min)36 VAC
Control On Voltage (Max)150 VAC
Coil Current10.2mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 2A P CB AC200 240